Onur Konuklarımız

AHMET NAKKAŞ


Ahmet Nakkaş, tekstil sektörünün önde gelen isimlerinden, Türkiye Hazır Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) geçmiş dönem başkanı. 80’li yıllarda Türkiye’yi olimpiyatlarda ve dünya yüzme şampiyonalarında temsil etmiş milli yüzücü. Yoğun iş yaşamı nedeniyle spora 12 yıl ara veren Nakkaş, cumhuriyetin ilk milli yüzücülerinden olan babası Nejat Nakkaş’ın da telkinleriyle havuza 48 yaşında geri dönüp “Master” kategorisinde yarışlara katılmaya başladı. Öyle ki geçtiğimiz hafta Budapeşte’de düzenlenen FINA Dünya Masterlar Yüzme Şampiyonası’nda 50-54 yaş kategorisinde mücadele eden milli yüzücü, 132 rakibini geride bırakarak dünya şampiyonu oldu. Nakkaş, 50 ve 100 metre serbestle, 200 metre karışıkta dünya şampiyonası rekoru kırarak altın madalyalara ulaştı. 

Nakkaş, 200 metre serbestte ise Avrupa rekorunun yeni sahibi olarak yarışı birinci sırada tamamladı. 
 

RENGİN ERGİN BÖREKÇİ

1966 Ankara doğumluyum. İki kız çocuk annesiyim. Halen İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Biyokimya Uzmanı olarak çalışıyorum. Yüzmeye 2010 yılında termal bir havuza uye olarak başladım. 8 ay sonra 1. Urla Açık su yarışını duyup katıldım. Sonra havuz master yarışlarına ,İstanbul  ve Çanakkale boğazı, Van gölü,  Gaziantep maratonu ve Datça Kış yüzme Maratonunda yüzdüm. 2015 yılında Manş Denizini ve 2016 da Capri-Napoli maratonunu  geçen kadın takımında yer aldım. Tüm kış Urla da arkadaşlarımla yüzmeye devam ediyorum.

BENGİSU AVCI

Ege üniversitesi spor bilimleri fakültesi, yüzme antrenörlüğü bölümü mezunu,
Fitstone PT studio da Bireysel antrenör,
Açıkdeniz yüzücüsü.

6 yaşımda yüzme ile tanıştım, Sırasıyla EGE üniversitesi, Fırtına SLAM yüzme takımlarında ve Ferdi olarak yarıştım ve Türkiye çapında çeşitli dereceler elde ettim.

2010 yılından beri açıksu branşında yarışıyorum. 2011-2014 yılları arasında milli forma giyerek ülkemi iki defa LEN CUP ve bir defa Avrupa Gençler Şampiyonasında temsil ettim. Açıksu kariyerimde pek çok kez Türkiye şampiyonluğu elde ettim. Çanakkale Boğazı şampiyonluğu, İstanbul Kıtalararası ikinciliği, Aquamasters şampiyonluğu, Datça , Marmaris, Foça Bodrum gibi illerde düzenlenen yarışmalarda çeşitli başarılar kazandım.

2016 yılında Capri- Napoli arası ‘nı yüzerek geçen ilk Türk Kadın takımı “Çılgın Türkler “ de yer aldım.

2018 yalında Manş denizini 11 saat 29 dakikada geçerek bunu başaran en hızlı Türk Kadın sporcu oldum.

2015 ten beri Ferdi olarak hedeflerim doğrultusunda yüzmeye devam ediyorum.

iletisim Bilgilerimiz

  • Tel : +90 252 712 41 01
  • Faks : +90 252 712 42 45
  • Adres : İskele Mah. Halil Aşkın Cad No:1/C Datça/ MUĞLA

Mail List

 Mail listimize katılın