Onur Konukları

Üstün EREK Kimdir ?

Yüzme federasyonun 1972 yılında açmış olduğu yüzme ve sutopu antrenörlüğü ve hakemliği kursuna katıldı. 1973 yılında izmir bölge müdürlüğü fahri yüzme antrenörlüğü stajını yaptı 1975 yılında önce Altay kulübü yüzme şubesi ni kurdu 1979 yılında yanında yüzme antrenörlüğü stajını yapan arkadaşlara da göztepe takımı yüzme şubesini kurdurdu 1980 1987 arası izmirde tuborg yüzme ihtisas kulübü nde çalıştı 1987 yılından itibaren göztepe yüzme ve triatlon şubelerini yönetti karşıyaka kulübü master yüzücülerin 2012 2015 yılları arasında çalıştırdı izmirde çalıştığı güzide yüzme takımlarında ismini sayamayacağı başarılı rekortmen milli sporcular yetiştirdi 1999 yılında istanbul'da yüzme ve open water avrupa şampiyonası'nda görev yaptı istanbul çanakkale iznik mersin kıbrıs girnede yapılan yüzme maratonlarda sporcu götürdü ve sayısız başarılar elde etti. capri napoli 33 deniz mili yarışında amatör dalda dünya şampiyonu doktor kasım kazbay'ı yetiştirdi. sayılan yarışmalarda başarılı dereceler yapan Turgut Esen'le hala çalışmaktadır. hedef rusya kazanda yapılacak Dünya Master yüzme Şampiyonası 3000 metre open water yarışında ilk 3 e girmektir.


 

Kamil Resa ALSARAN Kimdir?

 

16 Mart 1961 yılında doğan Kamil Resa Alsaran yüzmeyi, 8 yaşında kendi çabası ile öğrendi. 32 yaşında tesadüfen Boğaziçi Yüzme Yarışını öğrenen ve bu yarışa katılmak üzere yüzmeye başlayan Alsaran 1993'den beri istanbul Boğaz yarışına 20 kez, Çanakkale Boğaz yarışına 15 kez katılmış ve hepsini başarı ile tamamlayarak madalyalar almıştır. 

Meis - Kaş Açık Deniz Yarışında sayısız başarılara imza atarak 2 duble 1 kez de  trible yapmış (22 km) ve madalyalar almıştır. 3 kere Fenerbahçe'den Yassı adaya (12km) 1 kez Kınalıada' ya yüzen Alsaran ayrıca Datça Kış Maratonu, Değirmendere, Kerpe, Darıca, Gölcük, Üsküdar Kız Kulesi, Marmaris, Alanya Deniz ve İznik Göl yarışlarında madalyalarla ödüllendirilmiştir. Halen ferdi Lisanslı sporcu olan Alsaran Masterlar havuz yarışlarında da yarışarak 100 den fazla madalya almıştır.

4 Eylül 2012 tarihinde 13 saat 19 dakikada Manş Denizini yüzerek geçen Alsaran, 2015 Ağustos ayında duble yapan ilk Türk olmak için Manş'ın soğuk sularına girecektir. Hazırlıklarını Subat - Nisan döneminde Datça Belediyesinin sponsorluğunda Datça'da yapacaktır. Bu yolda kendisine başarılar dileriz.

Defalarca yarımaraton koşan Alsaran aynı zaman triatlet olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.


 

Osman AKKUŞ Kimdir ?

1971 yılılında Samsun'da doğan Osman Akkuş evli ve iki çocuk babasıdır. 1975 yılında Samsun Çarşamba'da yapılan barajdan dolayı Kıbrıs' a göç etmek zorunda kaldı. Kıbrıs' ın en güzel yerlerinden biri olan sahil kenarı Yedidalga Köyüne yerleşti. Evinin denize yakın olmasından dolayı çok erken yaşlarda yüzmeye alışan Osman Akkuş Kuzey Kıbrıs Su Sporları Federasyonu'nun düzenlemiş olduğu yarışlara katılıp güzel başarılar göstermiştir. Daha sonra yüzme, su topu, triathlon, tüplü dalış, ilk yardım ve can kurtarma eğitimi almıştır. Kıbrıs Devlet Su İşlerinde memur olarak çalışan Osman Akkuş aynı zamanda 3. Kademe yüzme antrenörü ve yüzme hakemidir. Yakın Doğu Üniversitesi'nin yüzme takımının milli sporcusu olarak halen yüzme sporuna devam ediyor. Kıbrıs'ta yapılan yarışlar dışında Türkiye'de İstanbul Boğazı, Çanakkale Boğazı, İznik Gölü, Van Gölü, Atatürk Barajı, Meis Kaş Alanya maratonu ve Türkiye mastırlar yüzme şampiyonlarına defalarca katılmıştır. Osman Akkuş'un evi kazanmış olduğu sayısız madalya, kupa ve plaketlerden dolayı adeta bir spor klübü binasını andırıyor. Akkuş 1999 yılında İngiltere ve Fransa arasindaki Manş Denizi'ni 13 saat 59 dakikada yüzen Kıbrıs'ta ilk ve tek sporcu ünvanını taşıyor. 2006 yılında Kıbrıs Türkiye arasını yüzmeyi deneyen Akkuş 18 saat yüzdükten sonra omzunda oluşan sakatlıktan dolayı bitirememiş fakat mesafenin 5'te 4'ünü yüzmüştür. Bidahaki sefere tamamını tamamlamayı düşünüyor. Datça Kış Yüzme Maratonuna çok sempati duyan Akkuş Datça'nın Kıbrıs iklimiyle aynı olduğunu ve Datça'da kendi evindeymiş gibi rahat hissediyor. Yarışmayı düzenleyenleri tebrik eder ve yarışmanın devamını diliyor

 

iletisim Bilgilerimiz

  • Tel : +90 252 712 41 01
  • Faks : +90 252 712 42 45
  • Adres : İskele Mah. Halil Aşkın Cad No:1/C Datça/ MUĞLA

Mail List

 Mail listimize katılın